Oficerki jeździeckie do jazdy konnej oferowane są w wielu sklepach specjalistycznych. Można je również zakupić w sklepach internetowych. Patrząc na ich wybór, człowiek sam nie jest pewien tego, jakie obuwie będzie dla niego najlepsze. Jak poprawnie dobrać oficerki jeździeckie dla siebie lub dla dzieci?

Dobre i wygodne oficerki jeździeckie

Oficerki jeździeckie muszą być dobre i solidnie wykonane. Nie tylko liczy się ich wygląd, ale również materiał z jakiego zostały one wyprodukowane. Zaleca się zakup oficerek, które zostały ręcznie wykonane ze skóry (najlepiej podwójnej), dzięki czemu można być pewnym, że otrzyma się obuwie wygodne oraz mocne, zdolne do przetrwania przez długi okres. Dlaczego buty ze skóry? Ponieważ lepiej układają się one przy nodze, a także tworzą bardzo ciekawy efekt – co jest bardzo ważne. W szczególności podczas występów publicznych każdy jeźdźca dba nie tylko o styl jazdy, ale również o prezencję.

Nowe oficerki jeździeckie

Przyjmuje się, że nowe buty do jazdy konnej mogą nieco uciskać właściciela. Jest to jak najbardziej normalne zjawisko, które powinno ustąpić po ok. dwóch tygodniach. Jeżeli jednak obuwie uciska zbyt mocno, to warto zastanowić się nad zmianą butów. Podczas wyboru sztybletów do jazdy konnej należy pamiętać o tym, że trzewiki po pewnym czasie zaczną nieco opadać w dół, przez co ucisk na pewno zelżeje. But opada, ponieważ zaczyna on się “łamać” w kostce. Ważne jest więc, aby podczas zakupów nie wybierać zbyt luźnego obuwia do jazdy konnej, ponieważ będa one po czasie zbyt mocno opadać w dół. 

Comments are closed.