Wiele osób podróżując do innych krajów zwraca uwagę na fakt, że nie tylko zwyczaje, ale również jedzenie znacząco różni się od tego, do którego są przyzwyczajeni. Wiele osób wybierając się na wypoczynek poza granice własnego kraju, często chce wiedzieć, jakie tam panują zwyczaje żywieniowe i czego mogą się spodziewać podczas każdego posiłku.

Turcja – kraj różnorodny na wiele sposobów

Turcja to jeden z krajów, które niezwykle chętnie odwiedzają turyści. Wielu z nich wskazuje, że poza krajobrazami, pogodą i zabytkami urzeka ich również turecka kuchnia, niezwykle różnorodna smakowo, ale również wizualnie. Oczywiście w wielu miejscowościach, zwłaszcza w turystycznych kurortach, można znaleźć miejsca, w których posiłki są nieco modyfikowane, aby spełni oczekiwania turystów. Często jednak także mogą oni wybierać pomiędzy tradycyjnymi posiłkami tureckimi a tymi, do których przyzwyczajeni są w swoim kraju.

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Nie od dzisiaj wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Pozwala na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości energii na cały dzień. Co więcej, to właśnie śniadanie napędza metabolizm, więc również osoby na diecie nie powinny go pomijać. Odpowiednio dobrane śniadanie sprawia, że organizm znacznie lepiej trawi i tym samym efektywniej można pozbywać się również nadprogramowych kilogramów. Większość osób uważa, że pierwszy posiłek dnia powinien być lekki, a jednocześnie sycący. W Turcji podobnie jak w wielu innych krajach z cieplejszym klimatem właśnie takie śniadanie cieszą się popularnością.

Co jada się w Turcji na śniadanie?

Tureckie śniadanie zazwyczaj jest pozbawione mięsa i wędlin. Na stole za to królują sery w bardzo różnorodnych jego odmianach. Jednak podstawą tego posiłku jest przede wszystkim pieczywo. W Turcji na śniadanie podaje się świeże, często ciepłe, białe pieczywo. Dużą popularnością cieszą się znane już na całym świecie chlebki pita, ale również bajgli z sezamem, noszących nazwę simit. Obok nich na stole znaleźć można różne rodzaje sera i bogactwo warzyw. Wśród nich nie może oczywiście zabraknąć oliwek, pomidorów i ogórków. Często na śniadanie serwowane są również jajka, na przykład w formie yumurtali pide, czyli swoistej jajecznicy z warzywami i serem w formie placka. Obok serów i warzyw na śniadaniowym stole w Turcji znaleźć można również przeróżne dipy i słodkie konfitury, w których macza się kawałki pieczywa. Dlatego w Turcji na śniadanie każdy znajdzie to, co sprawi, że jego kubki smakowe będą w pełni zadowolone.

Comments are closed.

https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ uylerlake.com https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/