Blask ogniska kojarzy się głównie z latem i długimi, ciepłymi wieczorami. Chcąc stworzyć podobny klimat w ogrodzie czy na tarasie, warto zastanowić się, co zamiast ogniska w ogrodzie sprawdzi się najlepiej? Współcześnie rozwiązania takie jak paleniska gazowe czy promienniki cieszą się olbrzymim zainteresowaniem!

Co zamiast ogniska w ogrodzie? Paleniska ogrodowe!

Letnie ogniska to sama przyjemność – tworzą one wyjątkową aurę. Chcąc cieszyć się komfortem i nieco wyższą temperaturą, warto zastanowić się, co zamiast ogniska w ogrodzie wybrać. Paleniska gazowe to nowoczesne urządzenia, które działają zasilane gazem z butli. Niebanalny design, prostota obsługi oraz możliwość dopasowania paleniska do dowolnej aranżacji sprawiają, że jest to jeden z chętniej wybieranych dodatków na tarasy czy do ogrodu. Palenisko gazowe to konstrukcja wykonana z materiałów kompozytowych lub tez z drewna tekowego, we wnętrzu urządzenia znajduje się miejsce na butlę. Ceramiczne polana ułożone na palenisku do złudzenia przypominają naturalne drewno – całość prezentuje się doskonale! Wysokość płomienia na palenisku może być regulowana przy pomocy pokrętła.  Palenisko pozwoli na całkowitą zmianę otoczenia miejsca wypoczynkowego.

Promienniki gazowe – sprawdź, co zamiast ogniska w ogrodzie zbuduje klimat!

Promienniki gazowe jeszcze do niedawna kojarzone były wyłącznie z restauracjami czy kawiarniami. Dzisiaj można je mieć we własnym ogrodzie. Promienniki oświetlą stoły ogrodowe i siedziska i sprawią, że temperatura wokół będzie znacznie cieplejsza. Zadaniem promiennika jest przede wszystkim zapewnianie komfortu termicznego – promiennik może nagrzać powietrze w promieniu nawet 5 metrów! Promienniki gazowe są niezwykle bezpieczne w użytkowaniu – urządzenia te posiadają automatyczny wyłącznik przechyłu oraz pokrętło, które pozwala na regulowanie wysokości płomienia.

Comments are closed.

https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ zobacz atliteracki.com.pl