Co można powiedzieć na temat najnowszych rozwiązań technologicznych? Dużo, a temat i tak nie zostanie do końca wyczerpany. Poniekąd jest to “wina” takich firm, jak Amazon, które pracują nad tym, aby zaoferować konsumentom coś jeszcze lepszego, co będzie w stanie zmierzyć się z ich potrzebami.

Czym jest Amazon AWS?

Takie firmy, jak 10Clouds w swojej ofercie mają AWS cloud services. Warto jednak wyjaśnić, czym w ogóle jest chmura AWS i w jakich miejscach znajduje ona zastosowanie.

Chcąc podać definicję Amazon Web Services można powiedzieć, że jest “to chmura, która dostarcza moc obliczeniową, storage, bazy danych, sztuczną inteligencję, blockchain, aplikacje i wiele innych”. 

Rzecz potrzebna, w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, jak mocno technologia blockchain zdobywa na popularności w ostatnim czasie. W chwili obecnej można wykorzystać ponad 160 usług, jakie dedykowane są właśnie dla tej chmury obliczeniowej. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale z AWS korzysta wiele przedsiębiorstw. Wśród takich najpopularniejszych marek znaleźć można:

  • Netflix, 
  • AirBnb, 
  • Pinterest,
  • Ringier Axel Springer.

Skoro tacy czołowi gracze światowi wykorzystują AWS, tym bardziej warto zainteresować się możliwościami tej chmury obliczeniowej.

Opłacalność AWS

Zasoby, jakie możliwe są do wykorzystania, dostępne są przez Internet. Osoby, jakie wykorzystują owe zasoby IT, będą rozliczane w systemie Pay-As-You-Go. Teraz trwa wielki “boom” na AWS cloud services. Jak to będzie wyglądało w przyszłości? Czy tego typu usługi będą faktycznie opłacalne?

Tak. W skrócie można powiedzieć, że kto nie zainteresuje się Amazon Web Services, już niedługo pozostanie w tyle za konkurencją. Warto więc walczyć, ponieważ w najbliższym czasie może się okazać, że jest to konieczność. Tym bardziej, że dzięki temu można zbudować dobrą strategię biznesową, która dopasowana jest indywidualnie do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. 

Usługi warte wykorzystania

Wśród usług, jakie oferuje AWS, można wymienić:

  • Virtual Private Cloud – dzięki temu można lepiej kontrolować wirtualne środowisko. Jest to możliwe dzięki temu, że można stworzyć pulę własnych adresów IP, jak również podsieci.
  • Content Delivery Network – to właśnie dzięki temu dedykowany content szybciej będzie mógł trafić do poszczególnych użytkowników.
  • Simple Storage Service – dzięki temu będzie można bez problemu przechowywać dane w sieci. Użytkownik nie będzie miał również problemu z tym, aby mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na ziemi.

 

Comments are closed.

.edu.pl zobacz wiecje rter-links.com