Zakup polisy OC to jedno z najważniejszych zagadnień dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Polskie prawo wymaga, by polisa taka została wykupiona – jej brak skutkuje nie tylko konsekwencjami prawnymi, ale też koniecznością płacenia za wyrządzone szkody z własnej kieszeni. Poznaj ubezpieczenie OC dokładnej!

Czym jest ubezpieczenie OC i ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC to jedna z polis komunikacyjnych dostępnych na polskim rynku, jednocześnie jest to też jedyna polisa obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Polisa OC chroni innych użytkowników – jeśli będziemy sprawcami wypadku czy kolizji, to właśnie ubezpieczyciel opłaci podstawowe szkody z naszego OC. Brak polisy naraża na konieczność opłacenia szkód z własnej kieszeni. Polisy mają ważność roku – po tym czasie konieczne jest zakupienie kolejnej polisy. Warto pamiętać, że ubezpieczenie jest dokumentem sprawdzanym podczas każdej kontroli drogowej.

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC. Okazuje się, że polisa ta nie ma stałej ceny. Wysokość składki zależy od czynników takich jak wiek i marka samochodu, pojemność silnika, miejsce rejestracji, ale też wiek posiadacza pojazdu oraz posiadane przez niego zniżki.

Jak kupić ubezpieczenie OC?

Dzisiaj nie musimy już chodzić od biura do biura, aby znaleźć ubezpieczyciela z najlepszą ofertą dla nas. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego. Podając wyłącznie dwie informacje (numery tablic rejestracyjnych oraz datę urodzenia posiadacza samochodu), można uzyskać informacje o najlepszych ofertach ubezpieczeniowych na rynku. Oszczędność czasu to jednak nie jedyna zaleta – wybrane przez nas ubezpieczenie możemy zakupić online. Cała operacja zajmie dosłownie kilka minut. Kalkulator OC pozwoli na zakup polisy w najlepszej cenie.

Comments are closed.