Samochody elektryczne z każdym rokiem cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Przykładamy coraz większą wagę do tego, aby wybierać produkty ekologiczne, co przekłada się na zainteresowanie pojazdami z silnikami elektrycznymi. Ponadto, sukcesywnie rozbudowywana infrastruktura sprawia, że naładowanie ekologicznego auta z zielonymi tablicami nie stanowi problemu. Odpowiedzią na potrzeby osób pragnących wymienić samochód z silnikiem spalinowym na innowacyjny model jest specjalna dopłata do samochodu elektrycznego.

Elektryk dla każdego: dopłata do samochodu elektrycznego

Nie da się zaprzeczyć, że kupno pojazdu z napędem elektrycznym jest niemałym wydatkiem. Ceny wynikają głównie z wysokich kosztów produkcji akumulatorów używanych w takich pojazdach. Chciałbyś przesiąść się do ekologicznego pojazdu, ale Twój budżet jest niewystarczający? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię dopłata do samochodu elektrycznego przyznawana w ramach rządowego programu „Mój elektryk”.

Program został uruchomiony w 2021 roku, aby zachęcić kierowców do wybierania bardziej ekologicznych samochodów. Program ma przyczynić się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez silniki spalinowe. Budżet programu jest imponujący: na jego rozwój przeznaczono aż 500 000 000 złotych, które zostaną rozdysponowane do roku 2026 roku.

Wysokość dopłaty

Z programu mogą korzystać osoby fizyczne, przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Wysokość dodatku uzależniona jest  od tego, kto ma zostać jego beneficjentem. Osoby, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej, mogą uzyskać 18 750 złotych. W przypadku osób mających Kartę Dużej Rodziny wsparcie wynosi aż 27 tysięcy złotych. 

 

 

Comments are closed.