Zastanawiając się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, warto uwzględnić szybko zachodzące zmiany w procesach technologicznych tworzenia takiej stolarki. Obecnie drzwi oferowane przez najlepszych projektantów całkowicie różnią się od produktów oferowanych jeszcze dekadę temu. Współcześnie do najchętniej kupowanych produktów wymienia się drzwi aluminiowe oraz drzwi aluminiowo-drewniane.

Rola drzwi wejściowych – jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Drzwi wejściowe w domach jednorodzinnych pełnią wiele ról. Przede wszystkim chronią one wnętrze domu i domowników przed potencjalnymi włamaniami – ich wybór nie powinien być więc przypadkowy. Nowoczesne drzwi zdobią elewacje domu, cieszą wzrok, ale też idealnie wpisuje się w panujące trendy. Zadaniem drzwi wejściowych jest też ochrona wnętrza domu przed chłodem oraz zatrzymywanie ciepła wewnątrz. Kluczem do bezpieczeństwa i zachowania odpowiedniej temperatury domu jest tu konstrukcja. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by dom był bezpieczny?

Drzwi aluminiowe czy aluminowo-drewniane?

Odpowiedzią na to, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, mogą okazać się konstrukcje aluminiowe. Wbrew temu, że aluminium jest metalem „chłodnym”, konstrukcja w żadnym stopniu nie wpływa na wychładzanie wnętrza domu. Drzwi takie posiadają zazwyczaj trzy komody, a ich rdzeń jest dodatkowo ocieplony za pomocą pianek. Nowoczesne drzwi aluminiowe mogą być uzupełniane o zintegrowanie oświetlenie LED.

W przypadku drzwi aluminiowo drewnianych ich rdzeń wykonany jest z litego drewna (jesionu, modrzewia, dębu). Zewnętrzna strona drzwi to aluminium. Wnętrze może być dodatkowo ocieplane piankami, atutem tego rodzaju drzwi jest doskonała akustyka, wynosząca nawet do 37dB. Warto wspomnieć, że nowoczesne drzwi mogą być uzupełniane zarówno w klasyczne zamki, jak i nowoczesne rozwiązania takie jak czytniki linii papilarnych.

Comments are closed.