Smaczne posiłki to niewątpliwie radość: zarówno dla naszego żołądka, jak i podniebienia. Aby każdy posiłek był wyjątkowy warto zadbać nie tylko o jakość przygotowywanych potraw, ale również o otoczenie i to, co na stole. Jakie sztućce wybrać do codziennego użytkowania? Czy nowoczesne sztućce różnią się od kompletów oferowanych nam 10-15 lat temu?

Komplety sztućców – wybierz zestaw dopasowany do potrzeb 

Współcześnie zestaw sztućców może posiadać ilość elementów odpowiednią nie tylko dla sześciu osób – bez trudu znajdziemy komplety składające się z 48 lub 68 elementów. Sztućce oferowane są nierzadko w eleganckich walizkach, istnieje również możliwość wygrawerowania na nich inicjałów. Olbrzymią zaletą nowoczesnych sztućców jest fakt, że są one tworzone z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest materiałem o wysokiej odporności na ścieranie, uszkodzenia, odkształcanie, korozję – bez obaw możemy takie sztućce myć w zmywarkach automatycznych. 

Jaki komplet wybrać? Możliwości jest wiele – projektanci proponują nam komplety zdobione w stylu klasycznym licznymi ornamentami, jak również wzorami florystycznymi. Sztućce tworzone są zgodnie z trendami i świetnie wpisują się w takie style jak skandynawski, minimalistyczny, retro. Sztućce są doskonale wyważone i profilowane, przez co jedzenie jest czystą przyjemnością. 

Sztućce na specjalne okazje!

Poza klasycznymi zestawami sztućców w ofercie topowych producentów znajdziemy również produkty takie jak sztućce dla dzieci. Specjalne sztućce dla najmłodszych są nieco mniejsze i cieszą oczy wspaniałymi zdobieniami, najczęściej są to kwiaty lub znane postacie z bajek. Producenci zaproponują nam także piękne łyżeczki do herbaty oraz widelczyki do ciast. 

Comments are closed.