Chcąc w jak najlepszy sposób wykorzystać przestrzeń naszego mieszkania czy domu powinniśmy wykorzystać innowacyjne rozwiązania – jednymi z najchętniej wybieranych są szafy na wymiar. W czym szafy na wymiar okażą się lepsze od klasycznych mebli od znanych producentów? Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdej przestrzeni?

Szafy na wymiar i ich zalety 

Rozwiązania takie jak szafy na wymiar pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach, zaaranżowanie ich dokładnie tak, jak chcemy. Szafy tego typu zmieniają otoczenie i nadają mu charakteru – to jedne z ich najważniejszych cech. Jak jednak wybór i konstrukcja takiej szafy wygląda w praktyce?

Najważniejszą zaletą szaf na wymiar jest możliwość zaprojektowania jej zgodnie z naszymi potrzebami – nie musimy szukać gotowej szafy spełniającej nasze oczekiwania, co może trwać miesiącami. Szafy na wymiar będą odzwierciedleniem naszych potrzeb – mówią pracownicy firmy Rega Meble z Bielska-Białej, która specjalizuje się w tworzeniu szaf na wymiar. Meble na wymiar tworzone są najczęściej w miejscu problematycznych wnęk, co pozwala na ich funkcjonalne zapełnienie. Zaletą takiej szafy jest fakt, że możemy zabudować ją praktycznie aż pod sam sufit i wykorzystać jeszcze więcej przestrzeni. 

Szafy na wymiar – zaprojektuj je od początku do końca

Jak tworzone są szafy na wymiar? Podstawą jest tu dokładne wymierzenie miejsca, gdzie taka szafa ma stanąć. Współpracując z doświadczonym architektem możemy zaprojektować naszą szafę dokładnie zgodnie z oczekiwaniami: określić ilość i wysokość półek, umieścić w niej drążek do wieszania ubrań, szuflady. Niezwykle istotne jest też to, że firmy proponujące nam szafy na wymiar zaproponują nam szeroki wachlarz materiałów i tworzyw, z których stworzymy naszą szafę. Dzięki temu dobierzemy nie tylko grubość i rodzaj desek, ale też laminaty i dekory, zadecydujemy o rodzajach systemów otwierania. 

Comments are closed.