Kliniki medycyny estetycznej dysponują coraz bardziej nowoczesnymi metodami odmładzania twarzy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje technologia HIFU, która umożliwia przebudowę wewnętrznych warstw skóry bez uszkadzania jej powierzchni. Efektem jest poprawienie napięcia skóry i wymodelowanie owalu twarzy. Jak działa zabieg HIFU? Wyjaśniamy.

Czym jest zabieg HIFU?

Lifting HIFU to popularny zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków. HIFU to skrót od angielskich słów High-intensity Focused Ultrasound, czyli fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania wewnętrznych warstw skóry do temperatury 60-70°C, czego efektem jest koagulacja tkanki – wyjaśniają eksperci z Kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej La Perla Łowicka w Warszawie. Termiczne mikrouszkodzenia stymulują regenerację skóry. Drugim mechanizmem działania HIFU jest powstawanie pęcherzyków powietrza wewnątrz komórek, czego efektem jest wzrost ciśnienia i rozpad komórek tłuszczowych. Zogniskowane ultradźwięki docierają aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki podskórnej i powięzi mięśniowej. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne poprawienie napięcia skóry oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

Jak lifting HIFU wpływa na owal twarzy?

Ultradźwięki pobudzają wewnętrzne procesy regeneracyjne w skórze. Skracają rozciągnięte włókna kolagenowe i stymulują produkcję nowego kolagenu. Zwiększają również produkcję elastyny. Na skutek tych procesów skóra staje się bardziej obkurczona, a zwiotczenia podnoszą się. Dzięki temu, że zabieg HIFU działa również na redukcję komórek tłuszczowych, można zredukować takie niedoskonałości, jak podwójny podbródek. To wszystko przyczynia się do odmłodzenia i wyregulowania owalu twarzy. Należy jednak pamiętać, że takie efekty nie pojawiają się od razu. Czas potrzebny na wyprodukowanie nowego kolagenu w skórze wynosi od 3 do 6 miesięcy – dopiero po tym okresie można mówić o optymalnych rezultatach liftingu HIFU.

Czy warto korzystać z nieinwazyjnych metod liftingu?

Zaletą liftingu HIFU jest jego wysoka skuteczność oraz to, że zwykle wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć pożądane efekty. Nie jest to jednak zabieg dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów. Jeśli zależy Ci na naturalnym odmłodzeniu skóry bez ingerencji chirurgicznej, lifting HIFU może okazać się dobrym wyborem. Profesjonalnie wykonany zabieg ultradźwiękowy jest mało inwazyjny, bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji.

Lifting HIFU powinien zostać wykonany przez doświadczonego specjalistę po wykluczeniu przeciwwskazań. Lekarz musi dobrać właściwe parametry zabiegu do obszaru ciała i celu terapii. Urządzenia HIFU wyposażone są w wymienne kartridże i mają możliwość działania na różnych głębokościach. Konsekwencją nieprofesjonalnie wykonanego zabiegu może być użycie zbyt słabych impulsów i brak oczekiwanych efektów, albo odwrotnie – dobranie zbyt dużej głębokości działania, co może doprowadzić do poważnych powikłań. Dlatego warto zaufać specjalistom i wybrać się na lifting HIFU do zaufanej kliniki medycyny estetycznej.

Zajrzyj na stronę Find Beauty Ekspert po więcej informacji na temat sprawdzonych klinik medycyny estetycznej z całej Polski.

Comments are closed.

https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ zobacz