Żłobki to placówki, jakie cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Często mówi się o tym, że w takich placówkach brakuje nawet miejsc. Nie o tym jednak będzie mowa, ale o tym, czy można dla żłobkowego malucha wykupić ubezpieczenie szkolne?

NNW w żłobku

Tak, rodzic oddaje dziecko z pełną świadomością, że podczas pobytu w żłobku nic mu się nie wydarzy. Ale trzeba przyznać szczerze, znając ruchliwość i pomysłowość swoich maluchów, że nigdy nie można być tego pewnym. Nie chodzi tu o zrażenie do placówek tego charakteru, ale o to, aby uświadomić sobie, z czym człowiek ma tak naprawdę do czynienia. Bo wypadek to może zdarzyć się nawet na ulicy. Dlatego warto postarać się o takie ubezpieczenie szkolne, które obejmuje ochronę od różnych wydarzeń losowych, gwarantując wypłatę odszkodowania. W różnych sytuacjach.

Ubezpieczenie szkolne i zakres ochrony

Dzieci objęte są ochroną przez 24 h na dobę, również wtedy kiedy będą w domu. Dokładny zakres ochrony podany jest w umowie ubezpieczeniowej, którą trzeba zawsze przestudiować. Po to, aby być pewnym tego, że ma się do czynienia z najlepszą ochroną. Z drugiej jednak strony – nie ma też co przesadzać, ponieważ może się okazać, że połowa rzeczy, w przypadku tak małego dziecka, jest w ogóle nie potrzebna. Nie można zapomnieć również o wyłączeniach. O tej sekcji, gdzie napisane jest, kiedy umowa w ogóle nie obowiązuje. Tak, aby być pewnym tego, kiedy na wypłatę ubezpieczenia można liczyć, a kiedy wypłata odszkodowania zostanie wstrzymana.

Comments are closed.