Ostatnim etapem urządzania zewnętrznej strefy wypoczynkowej jest skompletowanie dodatków. To właśnie one sprawiają, że aranżacja jest kompletna i efektowna. Jakie dodatki warto mieć w swoim ogrodzie, aby podziwiać jego pełen rozkwit na wiosnę? Sprawdź!

Dywany tarasowe

Tego lata hitem w modnych, dopieszczonych w detalach ogrodach będą dywany tarasowe. Dywany wykonane z miękkich, a zarazem odpornych na plamy i wilgoć materiałów sprawią, że aranżacja będzie przytulna i ciepła. Na szczególną uwagę zasługują dywany wykonane z ekologicznego materiału – włókien otrzymanych w wyniku recyklingu butelek PET. Wytrzymałe włókna celująco zdają egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku.

Promienniki gazowe

Ogród będzie funkcjonalny niezależnie od pogody, jeśli tylko wyposażysz go w promiennik gazowy – wolnostojące urządzenie wytwarzające przyjemne ciepło. W sprzedaży znajdują się urządzenia o zróżnicowanej mocy i zasięgu działania. Innowacyjne promienniki są proste w obsłudze i bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki promiennikowi znacznie wydłużysz sezon na odpoczynek w ogrodzie – wieczorny chłód nie będzie już przeszkodą do relaksu z książką na tarasie.

Rattanowe donice

Czym byłby ogród bez roślin? Piękną oprawą dla bujnych, ulubionych okazów będą duże, rattanowe donice. Plecione z egzotycznego surowca pojemniki subtelnie podkreślą piękno każdej rośliny.  Ręcznie plecione donice są mile widziane nie tylko na tarasach czy balkonach, ale również salonach i sypialniach.

Metalowe zadaszenie tarasu

Drewniane, wymagające czasochłonnej pielęgnacji pergole i parasole odchodzą do lamusa. Ich miejsce w modnych ogrodach zajmują całoroczne, metalowe konstrukcje  z regulowanym dachem składającym się z lameli.  Na stronie gardenspace.pl znajdziesz więcej inspiracji.

Comments are closed.