Codzienne posiłki powinny być smaczne, wartościowe i sycące. Wśród dużej różnorodności potraw warto zwrócić uwagę na dania smażone. Jeszcze do niedawna unikaliśmy takich potraw ze względu na kaloryczność. Dzisiaj, dzięki narzędziom takim jak patelnia grillowa, możemy cieszyć się smakiem ulubionych dań z grilla kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Jak patelnia grillowa zmieni nasze nawyki w kuchni?

Patelnia grillowa jest elementem, którego nie może zabraknąć w domowych kuchniach. Patelnia ta pozwoli na odtworzenie smaku ulubionych, letnich dań, bez względu na porę roku i pogodę. Patelnia ta pozwoli na przygotowywanie mięs, warzyw i ryb wydobywając z nich to, co najlepsze. Patelnia grillowa posiada kwadratowy kształt – to pozwala na grillowanie większej ilości potraw w jednym czasie. Uwagę zwraca dno patelni, w którym wykorzystano rowki – dzięki temu tłuszcz spływa do rynienek, nie styka się z jedzeniem i sprawia, że potrawa jest zdecydowanie mniej kaloryczna. Karbowana powierzchnia patelni pozwala na uzyskanie charakterystycznego wyglądu potraw z grilla. Warto zwrócić uwagę na dno patelni – projektanci wykorzystali powłoki ceramiczne i teflonowe, aby jedzenie nie przywierało do dna. Znacząco zmniejsza to ryzyko przypalania się potraw. Patelnia grillowa posiada również antypoślizgową, profilowaną rączkę – takie rozwiązanie sprawia, że smażenie jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Uzupełnieniem dla patelni może być dedykowana pokrywka ze szkła hartowanego.

Jak wykorzystać patelnię grillową?

Patelnia grillowa doskonale sprawdzi się do przygotowywania mięs: zamarynowanych wcześnie piersi z kurczaka, szaszłyków, karczków. Na patelni bez trudu usmażymy także warzywa, np. kolby kukurydzy czy plastry bakłażanów i cukinii. Patelnia sprawdzi się też świetnie w przygotowaniu ryb.

 

 

 

 

Comments are closed.

rzejurbanowicz.pl https://beesafe.pl/porady/zdane-prawo-jazdy/ zobacz więcej