Pary stosują różne techniki planowania rodziny. Jedną z nich jest naturalna metoda, która pozwala na wybranie najlepszego momentu na zajście w ciążę, czyli dni płodnych u kobiety. W jaki sposób dokładnie obliczyć dni płodne? Z pomocą kobietom przychodzi termometr owulacyjny, który ma za zadanie odnotować wahania temperatury w przedziale 0,2-0,6 stopnia Celsjusza. Dostępne na rynku urządzenia charakteryzują się większą czułością niż zwykłe termometry. Mają na celu zmierzyć podstawową temperaturę ciała, która w różnych fazach cyklu podaje inne wartości. Termometr owulacyjny stosuje się przy planowaniu rodziny, jak i jedną z metod antykoncepcji.

Termometr owulacyjny. Inny niż zwykły. Poznaj jego zaawansowane funkcje

Czym jest termometr owulacyjny?”. “Jak używać termometru owulacyjnego?” Kobiety zadają te pytania w popularnej wyszukiwarce. Jest on bardzo pomocny przy określaniu dni płodnych. Poprzez kontrolę i analizę swojego organizmu, kobieta jest w stanie z dokładnością co do dnia, w którym momencie cyklu miesiączkowego się znajduje. Jednym z popularnych urządzeń na rynku są termometry elektroniczne, które posiadają dodatkową aplikację na telefon, aby móc zapisywać bezpośrednie wyniki PTC. Takie modele dostępne są już od 25 zł i są do nabycia w sklepach stacjonarnych i online.

Podstawowa temperatura ciała u kobiety. Czym jest, jak ją mierzyć i jakie są wahania?

PTC jest wartością temperatury, jakie ciało kobiety osiąga w spoczynku, bez żadnej aktywności fizycznej. Najlepiej mierzyć ją od razu po przebudzeniu, o stałej porze, za pomocą tego samego termometru owulacyjnego i nie dokonywać w czasie całej obserwacji zmian. Pomiar odbywa się w tym samym miejscu na ciele: w ustach, w pochwie lub w odbycie. Podczas wystąpienia owulacji, czyli uwolnienie komórki jajowej z jajnika, następuje podwyższenie temperatury ciała, którą jest w stanie wychwycić termometr owulacyjny. Więcej o całej procedurze znajdziesz pod adresem https://termometrowulacyjny.pl/

 

Comments are closed.

zobacz ko.com dge-o-rama.com