W dużych miastach wielu ludzi mieszka w blokach i nie posiada swojego własnego ogródka. Na szczęście posiadamy coraz większe tarasy i wystarczy trochę wyobraźni, żeby przemieniły się one w zielone oazy.

Palmy na tarasie

Jeżeli chcemy, żeby nasz taras prezentował się wyjątkowo, to z całą pewnością warto zainwestować w palmę trachycarpus fortunei, która jest mrozoodporna, więc świetnie poradzi sobie w zimniejsze dni. Ten gatunek palmy jest coraz bardziej popularny w naszym kraju i właściwie nie ma się czemu dziwić, ponieważ roślina pięknie się prezentuje.

Pamiętajmy o tym, że tylko nieliczne palmy zaaklimatyzują się w naszych warunkach atmosferycznych. Trachycarpus świetnie sobie poradzi na polskim tarasie, ale trzeba pamiętać o tym, żeby na zimę wnieść roślinę do wnętrza. Dzięki temu w następnym sezonie będzie dalej cieszyć nas swoim pięknem w ciepłe dni.

Pielęgnacja palmy na tarasie

W przypadku palm warto dbać o to, żeby w doniczce zawsze znajdowało się odpowiednie podłoże. W dobrych sklepach ogrodniczych znajdziemy specjalną ziemię dla takich roślin oraz odpowiednie odżywki, które pomogą nam zadbać o palmę.

Jeżeli chodzi o podlewanie, to palmy nie są bardzo wymagające. Wystarczy je podlewać raz na jakiś czas, żeby zachwycały nas swoim pięknem. Warto jednak pomyśleć o odpowiednim miejscu na tarasie dla naszej palmy. Oczywiście im bardziej nasłonecznione miejsce, tym lepiej. Unikajmy raczej zacienionych miejsc, ponieważ nie są one odpowiednie dla takich roślin.

Palma w sezonie zimowym

Mrozoodporna palma może ozdabiać taras nie tylko ciepłym latem, ale również jesienią. Jednak jeśli temperatura na dworze stanie się zbyt niska, to należy ją wnieść do mieszkania. Można powiedzieć, że w sezonie zimowym palma staje się ozdobą naszego salonu bądź innego pomieszczenia. Dla niektórych osób uciążliwe może być przenoszenie palmy z tarasu do pomieszczenia. Dlatego czasami warto zainwestować w trochę mniejszą palmę, żeby później nie mieć z tym problemów. Zawsze też można poprosić sąsiadów bądź znajomych o pomoc.

Jeżeli palma w sezonie zimowym będzie znajdować się w pomieszczeniu, to nie musimy o nią w jakiś specjalny sposób dbać. Wystarczy podlewać ją raz na jakiś czas oraz zadbać o odpowiednie odżywki. W ciepłych pomieszczeniach poradzi sobie świetnie i w następnym sezonie letnim znowu stanie się wyjątkową ozdobą naszego tarasu. Pamiętać warto jedynie o tym, żeby w odpowiednim czasie przenieść palmę z tarasu do mieszkania. Nie zostawiajmy palmy na tarasie jeżeli jest mróz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie trachycarpus fortunei.

Comments are closed.

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz