Jak zmienić zwykłą przestrzeń ogrodową w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe? Okazuje się, że wystarczą odpowiednie meble i kilka dodatków. Zaaranżowanie strefy wypoczynkowej jest prostsze niż nam się wydaje – przekonują producenci. Wśród chętnie wybieranych elementów wyposażenia wymienia się dzisiaj parasole ogrodowe. Dlaczego?

Parasole ogrodowe w naszej przestrzeni wypoczynkowej

Parasole ogrodowe to dzisiaj nie tylko skuteczny sposób na zapewnienie sobie cienia – to przede wszystkim elegancki dodatek, który może całkowicie zmienić przestrzeń wokół nas. Parasole ogrodowe projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami i z uwzględnieniem potrzeb samych użytkowników. Parasole takie możemy wykorzystywać na tarasach, werandach, balkonach czy w ogrodach. Jak są skonstruowane?

Wysoka jakość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne to wynik zastosowania wysokiej jakości tworzyw i materiałów. Stelaż parasola ogrodowego wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo – takie tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i rdzy.  Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie – takie rozwiązanie pozwala na rotowanie parasola, co stanowi jeden z jego punktów regulacji. Na szczycie stelaża umieszczana jest czasza – wykonana jest ona z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem. Połączenie to sprawia, że czasza chroni zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Czasza nie chłonie wilgoci, brudu, nie jest podatna na promieniowanie UV.

Jak dbać o parasole ogrodowe?

Chcąc zachować nasze parasole ogrodowe w dobrej kondycji przez wiele lat warto w okresie jesieni i zimy chronić je przy pomocy dedykowanych pokrowców ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych. Gęsty splot sprawia, że tkaniny nie są podatne na działanie wilgoci, ścieranie.

Comments are closed.