Kuchnia w stylu retro jest bardzo przytulnym i klimatycznym miejscem, które wiąże nas z przeszłością. Pomimo tego, że mamy do czynienia ze “starym” wystrojem wnętrz nie musi to oznaczać faktu, że mamy rezygnować z nowoczesnych sprzętów AGD.

Pastelowa kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro bardzo często kojarzona jest z ciepłymi i klimatycznymi pastelami. Na pierwszy plan wysuwa się biel oraz beże, aczkolwiek wiele osób uważa, że takie kolory są nudne. Dlatego dla nich wśród ciekawych propozycji znaleźć można pudrowy różowy, czy też pastelowy szary. Ciekawą propozycją może być także odcień miętowy, który będzie fantastycznie współgrał z beżowymi szafkami. W takiej kuchni warto postawić także na naturalne elementy drewniane pod postacią blatów kuchennych. Przy czym takie blaty robocze należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć, m.in. przed wilgocią.

Skandynawska kuchnia w stylu retro

Wiele osób błędnie sądzi, że styl skandynawski kojarzony jest tylko i wyłącznie z trendami nowoczesnymi – minimalistycznymi. Kuchnia w stylu retro może być urządzona także w stylu skandynawskim. Motywem przewodnim będą tutaj białe szafki, które będą posiadać prostą budowę, a ich jedyną ozdobą staną się dobrze wykonane klamki. Przy czym oprócz tego należy postawić także na świerkową boazerię, która dobrze wykonana będzie służyć w domu przez wiele lat. Ściany można pomalować na biały kolor, ale lepszą propozycją będzie coś innego, spokojniejszego, jak np. pastelowy odcień błękitu lub też jasno zielony kolor. 

Comments are closed.