Samodzielne wykonanie paznokci metodą hybrydową może być sporą oszczędnością pieniędzy i czasu, szczególnie dla kobiet, które tę formę manikiuru wybierają do noszenia na co dzień. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy trudno własnoręcznie zrobić takie paznokcie i jakie akcesoria są do tego potrzebne.

Czy samodzielne robienie paznokci hybrydowych jest trudne?

Patrząc na płynne ruchy kosmetyczki wykonującej nam hybrydy, zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że do samodzielnego wykonania takich paznokci potrzebne będzie nam odpowiednie zapoznanie się z techniką i nieco wprawy. Dobra wiadomość jest taka, że każdy kto ma trochę chęci, cierpliwości i podstawowe umiejętności manualne, powinien poradzić sobie z tym zadaniem!Dobrym przygotowaniem może być również podstawowy kurs wykonywania paznokci metodą hybrydową, który można wykupić u doświadczonej kosmetyczki. Opcjonalnie, dużą pomocą będą też filmy szkoleniowe czy pokazowe dostępne w internecie.

Jakie akcesoria do paznokci będą potrzebne na start?

Jak wiadomo każdemu, kto choć raz przyglądał się wykonywaniu hybrydy, do tego zabiegu niezbędne jest dysponowanie podstawowymi akcesoriami do paznokci. Koszt ich zakupu, oczywiście w podstawowej wersji, nie powinien przekroczyć dwustu złotych, dzięki którym będziemy mogli wykonać estetyczne paznokcie. Akcesoria do paznokci, które są niezbędne przy wykonywaniu hybrydy, to płyn dezynfekujący, patyczki do skórek, pilniki, odtłuszczacz do paznokci, baza do lakieru, sam lakier hybrydowy, nabłyszczający top oraz oczywiście lampa UV, która ma za zadanie utwardzić lakier i sprawić, że manicure będzie tak niezwykle intensywny i wytrzymały. Natomiast aby ściągnąć takie paznokcie przed wykonaniem nowej wersji, potrzebować będziemy acetonu, wacików i folii lub pilników o różnym stopniu gradacji.

Co jeszcze może przydać się przy wykonywaniu manikiuru hybrydowego?

Powyżej wymieniono podstawowe akcesoria do paznokci, które pozwolą na samodzielne zrobienie hybrydy w domowym zaciszu. Jednak na rynku znajdziemy mnóstwo innych, bardziej profesjonalnych rzeczy, które sprawiają, że zrobienie takich paznokci będzie jeszcze szybsze i przyjemniejsze w wykonaniu.Zaliczyć do nich możemy z całą pewnością frezarki do paznokci, z różnego rodzaju końcówkami, które pozwalają na szybkie i efektywne ściąganie starej warstwy hybrydy i odpowiednie wygładzenie płytki, a także świetnie radzą sobie ze skórkami. Fajnym rozwiązaniem są też klipsy ułatwiające zdjęcie paznokci czy szablony i ozdobne akcesoria, które skutecznie ożywią nasze stylizacje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci.

Comments are closed.