Brązowa Odznaka Jeździecka to pierwszy krok w stronę profesjonalnych startów w zawodach – przekonują trenerzy. Zdobycie tej odznaki to także potwierdzenie podstawówce umiejętności jeździeckich, warto wiec zastanowić się nad podejściem do tego egzaminu. Jak się przygotować do brązowej odznaki jeździeckiej i zdobyć ją za pierwszym podejściem?

Jak się przygotować do brązowej odznaki jeździeckiej, by ją zdać?

Brązowa Odznaka Jeździecka jest pierwszą z trzystopniowej odznaki, która pozwala na ocenę umiejętności jeździeckich zgodnie z wymaganiami klasycznej sztuki jeździeckiej, ale też sprawdzenie wiedzy dotyczącej opieki stajennej i ogólnego użytkowania konia. Zgodnie z przepisami, najmłodszym egzaminowanym jeźdźcem może być siedmioletnie dziecko (zgodnie z rocznikiem). Uzyskanie Brązowej Odznaki Jeździeckiej uprawnia do startowania w zawodach regionalnych do klasy L w skokach, zawodach regionalnych do klasy P w ujeżdżaniu, podejścia do kursu Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Jeździectwa Powszechnego PZJ. Warto dodać, że osoby nieposiadające Brązowej Odznaki Jeździeckiej mogą startować jedynie w konkursach i zawodach towarzyskich. Jak się przygotować do brązowej odznaki jeździeckiej?

Jakie zagadnienia wymagane są na egzaminie do Brązowej Odznaki Jeździeckiej?

Zastanawiając się, jak się przygotować do brązowej odznaki jeździeckiej, warto wiedzieć, że egzamin składa się z trzech etapów. Pierwszy to próba ujeżdżeniowa, drugi – skokowa. Trzecia część egzaminu to sprawdzenie wiedzy teoretycznej, w której kandydat do odznaki musi wykazać się wiedza dotyczącą opieki stajennej, pielęgnacji. Sam egzamin to również możliwość sprawdzenia się i przedyskutowania z egzaminatorami elementów, które mogą wymagać poprawy.

 

 

Comments are closed.