Kupno samochodu, zarówno używanego, jak i nowego, wiąże się z koniecznością dokonania wielu formalności. Każdy świeżo upieczony właściciel pojazdu musi udać się nie tylko do wydziału komunikacji w swoim mieście, ale również do biura ubezpieczeń. Jaką polisę trzeba, a jaką można wykupić? Sprawdź!

Obowiązek każdego kierowcy

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest prawnie zobowiązany do wykupienia polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Polisa obowiązuje przez rok. Chroni ona przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać przez nas poszkodowane w kolizji. Zasada jest prosta: jeśli z naszej winy dojdzie do wypadku czy stłuczki, środki na naprawę uszkodzonego wozu zostaną wypłacone z polisy. Zakres ochrony ubezpieczenia OC określa polskie prawo. Niedostosowanie się do przepisów i niewykupienie polisy OC pociąga za sobą poważne sankcje, przede wszystkim finansowe.

Opcje dodatkowe

Podczas wizyty w biurze agent z pewnością zaproponuje Ci opcjonalne, nieobowiązkowe polisy: AC (czyli ubezpieczenie chroniące przed skutkami zdarzeń losowych) oraz assistance (wsparcie techniczne). Dodatkowe ubezpieczenia szczególnie polecane są kierowcom posiadającym kosztowne wozy, mieszkającym w niebezpiecznych okolicach, często podróżującym w dłuższe trasy, niegarażującym swoich samochodów lub ceniącym sobie wygodę.

Nie przepłacaj!

Wysokość poszczególnych składek na ubezpieczenie, nawet te podstawowe, uzależnione jest od oferty konkretnych towarzystw. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź, jaka firma oferuje Ci najkorzystniejsze warunki. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki której szybko znajdziesz polisę dostosowaną do Twojego budżetu.

Comments are closed.