Grzyby są istotnym elementem polskiej kuchni i składnikiem wielu tradycyjnych potraw. Bardzo chętnie po nie sięgamy i równie chętnie je zbieramy. Wyprawy na grzyby do lasu to dla wielu po prostu hobby, bez którego nie wyobrażają sobie jesiennego sezonu. Po skutecznym zebraniu całego koszyka trafiają one do zup i sosów, są suszone, aby można je było użyć na święta lub marynowane i wrzucane w occie do słoiczków. Również Azjaci w swojej kuchni bardzo często sięgają po egzotyczne dla nas gatunki grzybów i chętnie używają ich w swoich daniach. Przez długi czas krążyła opinia jakoby grzyby były totalnie bezwartościowe jeżeli chodzi o wartości odżywcze a jemy je wyłącznie ze względów smakowych. Jak jest w rzeczywistości?

Ekologiczne grzyby BIO – czy są zdrowe?

Grzyby BIO składają się głównie z wody, jednak poza tym zawierają kilka składników odżywczych, głównie potas, fosfor, wapń i  magnez. Są również dobrym źródłem białka, dlatego możemy spotkać się z określeniem grzybów jako „leśnego mięsa”. Nie jest więc tak, że spożywając wigilijne uszka, zupę grzybową, czy pierogi z kapustą i grzybami nie dostarczamy organizmowi żadnych wartościowych składników. Kolejnym elementem wyróżniającym grzyby może być ich niska kaloryczność. Może się to zaskakujące ze względu na to, że ciężko nam to dostrzec, ponieważ często używamy ich w daniach, które łącznie dużo kalorii posiadają.

Naturalne grzyby BIO – szeroki wybór

Tylko w Polsce udokumentowano występowanie 3630 gatunków grzybów. Nie wszystkie oczywiście są jadalne, ale i tak jest z czego wybierać. Do najpopularniejszych grzybów, które spotkać możemy w naszych lasach, należą: borowiki, podgrzybki i koźlarze, rydze, pieprzniki, czubajki, gołąbki, gąski i opieńki, a także rosnące pod ziemią trufle. W ofercie naszego sklepu ze zdrową żywnością znajdziesz ekologiczne grzyby BIO z całego świata. Stanowić będą ciekawe urozmaicenie Twoich codziennych posiłków. Suszone i marynowane grzyby doskonale sprawdzają się jako dodatek do wielu rodzajów dań. Nasze produkty zostały specjalnie wyselekcjonowany, abyś cieszył się tylko najwyższą jakością. Sprawdź naszą pełną ofertę – https://bio-sklep24.pl/.

Comments are closed.